logo

Drukarnia tarnów

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu nadchodzi czas, gdy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt ostatecznie jest wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli śpieszymy do spokojnego finiszu, tymczasem nic bardziej błędnego. Jeszcze sporo może się przydarzyć i przede wszystkim faktycznie dużo może się zepsuć. Kluczowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak odpowiednie barwy, przetestowana drukarnia, znakomity papier oraz doskonale dostosowana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można zepsuć marną grafiką bądź finałowymi niedoróbkami. Co zrobić, żeby tego uniknąć?
W szczególności pamiętajmy o paru pułapkach, które oczekują na nieobeznanych. Kiedy szykujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop czy Gimp, wydają ci się one ładne a także w wyśmienitej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj więc, aby zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w rzeczywistej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się nagle przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależne jest od plotera, dlatego dobrze, żeby drukarnia, z której usług korzystamy, była przez nas sprawdzona. Przed definitywnym oddaniem koniecznie dokonaj próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich ma inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.